پیام سرپرست جنرال قونسلگری

سلام علیکم و عرض ادب خدمت بازدیدکنندگان گرامی !

به صفحه انترنتی جنرال قونسلی جمهوری اسلامی افغانستان در شهر بن - آلمان خوش آمدید.

به نمایندگی از تمام همکارانم به شما خوش آمدید می گویم. صفحه انترنتی ما معلومات مفصل در مورد فعالیت های قونسلی، اخبار افغانستان و جهان برای شما ارائه می کند.

به عنوان جنرال قونسل جمهوری اسلامی افغانستان، افتخار دارم که در خدمت هموطنان عزیزم قرار دارم، و تا زمانیکه در این سمت اجرای وظیفه می نمایم، برای ایجاد همسویی و همکاری میان افغانستان و کشور آلمان سعی و تلاش همه جانبه خواهم کرد. آلمان و افغانستان دارای ارزش های مشترک و رابطه دوستی بسیار دیرینه و تاریخی است. در همین راستا هردو کشور در سال جاری صدومین سال دوستی خویش را تجلیل نمودند که این خود بیانگر تداوم روابط حسنه و دوستی دو کشور می باشد.
افغانستان تحت رهبری جلالتماب دکتر محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان و با تلاش های حکومت وحدت ملی به رسیدن به صلح پایدار و شکوفایی اقتصادی نزدیک میشود. اصلاحات در بخش های مختلف حکومت تغییرات محسوس و مثبتی را در زندگی افغان ها ایجاد نموده است. در حال حاضر تعداد کثیری از جوانان، بخصوص دختران که از حقوق شان محروم بودند، به مکتب می روند. زنان شانه به شانه مردان هموطن شان در بخش های مختلف کار می کنند. زنان در کنار مردان در صفوف پولیس ملی و اردوی ملی خدمت می کنند.
افغانستان انطوری که در رسانه ها انعکاس داده شده، میدان جنگ و خشونت نیست، بلکه با وجود موانع زیاد، کشور ما در بخش های مختلف مثل تعلیم و تربیه، حقوق زنان، پروژه های زیربنایی، انکشاف اقتصادی، شغل یابی و سایر عرصه ها نیز رشد چشم گیری داشته است. افغانستان کشوری با منابع بزرگ طبیعی، طبیعت زیبا، فرهنگ غنی و مردم مهربان و مهمان نواز است. این کشور با داشتن ۶۵ در صد جمعیت زیر سن ۳۵ سال، جوان ترین کشور دنیا از نگاه جمعیتی است. هرگاه زمینه تحصیلات عالی برای جوانان این کشور مساعد شود، انها با داشتن چشم انداز بلند وعزم و اراده قوی می توانند در آبادانی کشور نقش بزرگی ایفا کنند.
جنرال قونسلی جمهوری اسلامی أفغانستان در بن، از کمک های خیرخواهانه کشور دوست آلمان در گذشته و از تعهد این کشور به کمک های بیشتر در آینده، تشکر و قدردانی می کند. همچنان ما از تمام قربانیان کشور آلمان مخصوصا زنان و مردان این کشور که جان های شیرین شان را در مقابل دشمن مشترک ما از دست داده اند، با احترام قدردانی یاد می کنیم.
در اخیر از تمام شهروندان آلمان و کارمندان امداد رسان این کشور که همرای ما در راستای دفاع و آبادی کشور ما سهم گرفته اند، تشکر می نمایم.
هرچند افغانستان مشکلات و چالش های  فروانی را هنوز پیشرو دارد، اما ما ملتی هستیم که توانایی مبارزه با هرنوع مشکل را با نایل امدن به پیروزی داریم.

به امید افغانستان آباد و پایدار

حامد ننگیالی کبیری