MARRIAGE CERTIFICATE

زوجیت خط (سند ازدواج)

جنرال قونسلگری برای زوجینی که از قبل ازدواج کرده اند و در المان زندگی میکنند، زوجیت خط (نکاحنامه) صادر میکند. بائیست در وقت ملاقات هردو تن (زوج و زوجین) همراه با پنج شخص عاقل و بالغ بحیث شاهد یا اقرار کننده در جنرال قونسلگری حاضر باشند.

لطفاً معلومات و هدایات ذیل را با دقت مطالعه کنید:

 • تنظیم ملاقات: متقاضیان بائیست قبل از آمدن به جنرال قونسلگری بطور آنلاین وقت ملاقات بگیرند. مراجعینی که قبلاً وقت ملاقات نگرفته اند، برای شان خدمات صورت نمیگیرد. برای گرفتن وقت ملاقات، لطفاً به این لینک کلیک کنید. 
 • ملاقات حضوری: هردو تن (زوج و زوجین) در وقت ملاقات همراه با پنج شخص عاقل و بالغ بحیث شاهد یا اقرار کننده معۀ درخواست و اسناد لازم بائیست در جنرال قونسلگری حاضر باشند.
 • درخواست (عریضه): یک ورق درخواستی با ذکر خدمات مطالبه شده، تاریخ و محل ازدواج بائیست در هنگام ملاقات به جنرال قونسلگری تسلیم داده شود. 
 • فورم زوجیت خط: این فورم بائیست در جنرال قونسلگری تکمیل گردد. این فورم را میتوانید از ویبسایت قونسلگری دریافت نمایید. 
 • اسناد و شواهد لازم: لطفاً معلومات ذیل را با دقت بخوانید و بالترتیب برای ملاقات خویش آمادگی بگیرید:
 • (‌أ)    (1) یک کاپی تذکره یا پاسپورت افغانی هر دو متقاضی؛ (2) یک کاپی تذکره یا پاسپورت افغانی هریک از شاهدان/اقرار کنندگان؛ و (3) یک کاپی جواز اقامت امریکا (از هریک از متقاضیان و شاهدان/اقرار کنندگان).
  (‌ب)    عکس: (1) دو قطعه عکس تازه به اندازۀ (3x4) از هریک از متقاضیان؛ (2) دو قطعه عکس هر یک از اقرار کننده/شاهد.
  (‌ج)    اقرار کنندگان: سه تن اقرار کنندۀ بالغ بائیست در هنگام ملاقات همراه با متقاضیان حاضر باشند. هر سه تن از اقرار کنندگان بائیست سند تثبیت هویت و عکس های شان را طبق هدایات ذکره شده در فقرۀ أ و ب آماده داشته باشند. این اقرار کنندگان بائیست شخصاً زوجین را بشناسند و از ازدواج آنان در جریان باشند.
  (‌د)    شاهدان: برعلاوۀ سه تن اقرار کننده، دو نفر شاهد بالغ در هنگام ملاقات بائیست همراه با متقاضیان حاضر باشند. هردو تن این شاهدان بائیست سند تثبیت هویت و عکس های شان را طبق هدایات ذکره شده در فقرۀ أ و ب آماده داشته باشند.
 • محصول: محصول زوجیت خط (سند ازدواج) ۵۰ یورو میباشد و باید توسط کارت بانکی پرداخت گردد
 • طی مراحل زوجیت خط
 • وقتی متقاضیان در روزیکه قبلا وقت گرفته، به قونسلگری مراجعه می کنند ،تمامی اسناد هویتی آنان بصورت دقیق در بخش پذیرش بررسی میشود. هرگاه مشکلی در  اسناد مورد نیاز نباشد و زوجین و  پنج نفر شهود آنان نیز در قونسلکری و حین ادای شهادت حاضر باشند،  بستگی به حجم کار بخش مربوطه گواهی ازدواج در همان روز صادر و به متقاضی داده میشود و یا هم توسط پاکتی که آدرس دقیق برگشت و محصول پست آن توسط متقاضی پرداخت شده باشد، پست می گردد.
 • Notes: For One Marriage Certificate, SEVEN adults are required at the  General Consulate  (Husband and Wife + THREE Testifiers + TWO Witnesses) Note: please bring along all necessary documents and photographs at the time of your appointment. The  General Consulate does not have printing and copying facilities for its clients.

آیا آماده درخواست استید؟

اگر اطلاعات ذکر شده در بالا را خوانده اید و آماده درخواست هستید، لطفاً یک فرم زوجیت را دریافت کنید، لطفاً وقت ملاقات جداگانه آنلاین را رزرو کنید!

فورمه زوجیت خط

دریافت فورمه

اخذ وقت ملاقات

اخذ ملاقات

تماس با بخش حقوقی

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید