درخواست پاسپورت

به صفحۀ معلوماتی پاسپورت خوش آمدید. شعبۀ پاسپورت جنرال قونسلگری افغانستان در بن خدمات پاسپورت را نیز برای اتباع افغانستان جهت تسهیل سفر بین المللی شان، فراهم میدارد. در این صفحه، شما در مورد مقتضیات پاسپورت های ماشین خوان و فورم های درخواستی پاسپورت معلومات بدست آوردید. ما به شما پیشنهاد میکنیم تا به رهنمایی ها توجه کنید، فورم را با معلومات دقیق تکمیل کنید و آنرا همراه با اسناد لازم به جنرال قونسلگری تسلیم دهید. لطفاً به یاد داشته باشید که حضور تمام متقاضیان پاسپورت در جنرال قونسلگری افغانستان در بن بخاطر بررسی انساد هویتی، ثبت بایومتریک و طی مراحل دیگر، الزامی است. 

مقضیات برای اخذ پاسپورت افغانی

 • وقت ملاقات: متقاضیان باید قبل از مراجعه به قونسلگری از طریق وبسایت یک وقت ملاقات بگیرند. مراجعینی که از قبل وقت ملاقات نگرفته اند، برای شان خدماتی ارائه نمیگردد. برای گرفتن وقت ملاقات لطفاً این لینک را کلیک کنید.
 • ملاقات حضوری: یک متقاضی بائیست به تاریخ و ساعت تعیین شده، بطور حضوری به جنرال قونسلگری مراجعه کند. درخواست هائیکه از طریق پوست فرستاده شده اند و درخواست هائیکه بغیر از حضور متقاضی صورت میگیرد، پذیرفته نمیشود. 
 • درخواست: یک درخواست باید با دقت به زبان دری یا پشتو و همچنان با حروف بزرگ انگلیسی خانه پری گردد. در قسمت املای نام و تخلص، تاریخ تولد (روز / ماه / سال)، قد، شغل، و مشخصات دیگر و آدرس فعلی دقیق در آلمان، توجه خاص مبذول گردد. فورم درخواستی را میتوانید از اینجا دانلو کرد. 
 • هزینۀ پاسپورت: هزینۀ پاسپورت ۱۲۰ یورو است مستقیما به شماره حساب بانکی این نمایندگی واریز می گردد و یا توسط ماشین پرداخت بانکی در قونسلگری تادیه میشود.
  هزینۀ پاسپورت گمشده ۱۲۰ یورو به شماره حساب بانکی جنرال قونسلگری افغانستان در بن پرداخت شود.
 • جنرال قونسلگری تحت هیچ شرایطی پول نقد را نمی پذیرد
 • تذکرۀ تابعیت افغانستان: متقاضیان باید اصل تذکرۀ شان را همراه با درخواست به جنرال قونسلگری بسپارند. اگر تذکرۀ متقاضی از سوی وزارت امور خارجه تائید نشده باشد، یک نقل آن به وزارت امور داخلۀ افغانستان جهت تائید، فرستاده میشود. یک پاسپورت جدید ماشین خوان فقط هنگامی صادر میگردد که تذکره از سوی وزارت امور داخله تائید شده باشد. همۀ متقاضیانی که تذکرۀ ندانرد و یا تذکره های شان تائید وزارت امورخارجه را ندارند، بائیست برای تذکرۀ غیابی درخواست دهند (برای معلومات بیشتر در مورد تذکرۀ غیابی به بخش مربوطۀ آن مراجعه کنید). سر از سال ۱۳۹۶ هـ ش، تذکره های صادر شده در غیاب شخص که در جنرال قونسلگری طی مراحل نشده اند، مدار اعتبار نیست
 • عکس: دو قطعۀ عکس جدید به اندازۀ پاسپورت (۴.۵x۴) با پس زمینۀ سفید برای یک درخواست لازمی است.
 • پاسپورت قدیمی دست نویس: در صورت موجودیت پاسپورت قبلی، متقاضی باید پاسپورت دست نویس قدیمی یا منقضی خویش را به مجرد تسلیمی درخواست پاسپورت جدید، به جنرال قونسلگری بسپارد. 
 • اطفال: اگر یک طفل در آلمان تولد شده باشد، و میخواهد برای پاسپورت افغانی درخواست دهد، والدین وی بائیست اسناد ذیل را ارائه دهند:
  (‌أ) تذکرۀ والدین، اصل یا کاپی. شرایط فوق الذکر در ارتباط به تذکره تطبیق میگردد.
  (‌ب) کارت تولد طفل بائیست همراه با درخواست پاسپورت به جنرال قونسلگری تسلیم داده شود. این تولد خط بائیست حاوی نام پدر و مادر طفل باشد.
  (‌ج) نکاحنامه والدین بائیست همراه با درخواست به جنرال قونسلگری ارائه داده شود. 
 • اسناد دیگر: اتباع افغانستان که دارای دو تابعیت اند، بائیست یک کاپی تابعیت دومی خود را ارائه دهند. 
 • لطفاً یک پاکت خط (پیش پرداخت) را با ذکر آدرس خود که گنجایش ارسال پاسپورت را داشته باشد، ارائه کنید.
  شما میتوانید از پوستۀ تصدیق شده یا راجستر شده و یا هر خدمات پوستی یا کوریر دیگری که قابل پیگیری باشد و با استفاده از آن از مصئونیت پاسپورت تان مطمئن باشید، استفاده کنید.

یاد داشت های مهم: 

 • تمامی خدمات و تسهیلات قونسلی فقط و تنها در جنرال قونسلگری جمهوری اسلامی افغانستان در بن ارایه می گردد. هیج فرد، سازمان ، شرکت، موسسه غیر دولتی، دولتی و...که ادعای ارایه خدمات قونسلی نظیر طی مراحل تذکره های غیابی، تصدیق ازدواج، گواهی تولد، گرفتن ترمین یا وقت ملاقات داشته باشد، فقد اعبتار و رسمیت است و لطفا اگر با چنین مواردی برخورد نمودید موضوع را هرچه عاجل با این نمایندگی در میان بگذارید.
 • لطفا اسم خود را مطمین شوید که در فورمه به دری / پشتو بنویسید

آیا آماده درخواست هستید؟

اگر اطلاعات ذکر شده در بالا را خوانده اید و آماده درخواست هستید، لطفاً یک فرم پاسپورت را دریافت کنید، اگر با خانواده متقاضی هستید، لطفاً وقت ملاقات جداگانه آنلاین را رزرو کنید!

دنلود فورمه پاسپورت

دریافت

درخواست وقت ملاقات (ترمین)

درخواست پاسپورت

بررسی حالت پاسپورت شما

بررسی حالت اسناد

تماس به بخش پاسپورت

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید